Typy dioptrických čoček

Brýlové čočky odebíráme především od dvou kvalitních dodavatelů, německého Rodenstocu a japonské Hoya. Okrajově Vám můžeme nabídnou skla od české firmy Čivice případně německé Zeiss.

Rozdělení čoček

Dioptrické brýlové čočky vybíráme vždy podle naměřených dioptrických hodnot a typu brýlové obruby.U vysokých dioptrií vyrábíme ztenčená skla, tak aby v obrubě vypadala dobře a byla velmi lehká. Pro skvělé usazení do obrub využíváme vlastní zábrusové středisko. Jednoohniskové brýlové čočky jsou určeny pro korekci krátkozrakosti (myopie) a nebo dalekozrakosti (hypermetropie), případně je používáme do brýlí "na čtení" (u presbyopie). V našem jednoduchém dělení jsou čočky sférické, u kterých máme stejnou dioptrii po celém obvodu čočky. Dalé jsou čočky cylindrické, které slouží ke korekci astigmatismu a zde je dioptrie v určité ose jiné než po obvodu celé čočky. Jiná dioptrie zde má za účel vyrovnat nepravidelnosti na rohovce, případně čočce v oku. Astigmatismus je docela běžnou oční vadou, která klade velký důraz na přesnou centraci brýlové čočky. 

 

 

PREFABRIKÁT SFÉRICKÉ BRÝLOVÉ ČOČKY

Můžete si všimnout pravidelného zakřivení po celém jejím obvodu.

Obrázek

CYLINDRICKÁ ČOČKA (ASTIGMATISMUS)

Čočka je v určitých místech (osách) více a nebo méně zakřivená.

Obrázek

 

 

 

  

Víceohniskové brýlové čočky

Jsou určené pro práci na více vzdáleností. Mezi lidmi jsou dnes asi nejznámější multifokální brýlové čočky, které lidem pomáhají korigovat dioptrickou vadu do dálky, blízka, ale také umožní práci na střední vzdálenost (práce na počítači). Pro člověka jsou brýle se zmíněnými čočkami velmi komfortní, protože je ráno nasadí a prakticky nosí po celý den. Díky nim může pohodlně číst sms z mobilu, ale také řídit auto a zároveň vidět na palubní desku.

Kancelářské brýlové čočky

Dalším populárním řešením jsou dnes tzv. kancelářské brýlové čočky. Zde se jedná o speciální korekci určenou pro práci na počítači a případné přepisování textu z něj. Díky speciálnímu designu zvládnou oči rychlé přeostřování mezi textem a monitorem. Oproti multifokálním čočkám disponují také širším zorným polem na střední vzdálenost a jsou tedy velmi vhodné pro prácí na dvou monitorech.

Úlevové čočky

Úlevové čočky jsou skvělá pomoc pro začínající presbyopy. Jestli jste ve středním věku a máte pocit, že písmenka na mobilu Vám nejdou zaostřit jako dříve, je právě zmíněná možnost pro vás to nejlepší. S přibývajícím věkem všem ubývá schopnost oči zastřovat (akomodovat), proto úlevové čočky obsahují ve své spodní části plusovou dioptrii, která vám pomůže vidět text snáze. Jedná se o velmi elegantní řešení, jak si pomoci a pohodlně číst.

 

 


(O vhodnosti brýlové čočky na požadovanou vzdálenost se poraďte v vždy s odborníkem OOČI)

 

 

BIOMETRICKÉ
BRÝLOVÉ ČOČKY

Pro Vás, kteří chcete vidět nejlépe, nabízíme čočky na základě přesného měření pomocí nejmodernějšího DNEye Scanneru 3. generace. Veškerá naměřená biometrická data se přímo přenášejí do výroby brýlových čoček Rodenstock. Výsledkem jsou brýlové čočky, které každému dokonale sedí. "Dostanete přesný otisk Vašich očí do brýlových skel."

Za výrobou biometrických čoček stojí sofistikovaný proces, ale věřte, že investice do něj se Vám vrází v podobě zrakového komfortu.

  • Měření jednotlivých očí pomocí DNEye® Scanneru.
  • Měření individuálních parametrů oka.
  • Výpočet souboru biometrických údajů každého oka.
  • Vytvoření přesného biometrického modelu oka.
  • Přenos digitálních dat do výroby čoček.
  • Biometricky přesné brýlové čočky.

 

 

  

 

 

CHTĚJTE KVALITNÍ ZNAČKOVOU ČOČKU

Každý z uvedených výrobců má ve svých řadách kromě zmíněných značkových čoček, také čočky neznačkové nazvané servisní. Hoya má své servisní čočky pod názvem MAXXEE  a Rodenstock pod označením NetLine.  Čočky jsou určeny pouze pro zákazníky u kterých dochází k rychlé změně korekce. Většinou v případech zanedbání své zrakové ostrosti a nutnosti pozvolného přechodu ke správným dioptriím. Servisní řady neobsahují kvalitní povrchové vrstvy, protože nejsou primárně konstruované pro dlouhodobé nošení. Chtějte tedy po svém optikovi vždy kvalitní značkovou čočku. V optice OOČI dáváme ke všem značkovým čočkám výrobní kartu, která Vám zaručí, že máte v brýlích opravdu kvalitní čočku, na které jsme se společně domluvili.

 

Hledat na webu