Sportovní brýle

Nároky na sportovce jsou stále větší a jen fyzická a psychická síla nestačí. K tomu, aby sportovec dosáhnul svého cíle, pořebuje na něj především dobře vidět. A přesně k tomu mu mohou pomoci sportovní brýle s dioptriemi a nebo bez nich.

 

Bezpečnost
a lepší viditelnost

Dřive sportovní brýle plnily především ochrannou funkci. V dnešní době, ale využívají nejnovějších poznatků tak, aby vidění s nimi bylo co nejostřejší. Brýle jsou dnes konstruovány na konkrétní druh sportu a světelné podmínky, které během při něm panují. Pomáhají zlepšit kontrast vašeho vidění.
Příkladem nám může být cyklistika. U ní je důležité kromě ochrany očí proti létající špíně, také dobré vidění za zhoršených světelných podmínek, které mohou mohou panovat v lese. Ačkoliv se to nezdá, ale pro cyklistu jsou oči jedním z nejdůležitějších nástroju, protože jak se říká: "jedete tam, kde se díváte". Proto správně vybrané brýle mohou cyklistu výrazně zrychlit v závodech a nebo mu zachránit zdraví, když uvidí překážku včas.

Obrázek

  

 

v OOČI cycling teamu Brýle si sami testujeme

Chcete si koupit to nejlepší? Zeptejte se optika co sám nosí. Přesně proto jsme se rozhodli založit v roce 2023 cyklistický team, abychom mohli brýle řádně testovat. Naši optici mají tedy sami bohaté zkušenosti s brýlemi při svým sportovních aktivitách a proto Vám dokáží dobře poradit. Nebojte se tedy zastavit pro radu.

 

Hledat na webu