Dětské sluneční brýle

Sluneční ochrana by měla být součástí ochrany dětských očí od malička.
I batolata a malé děti jsou náchylné na škodlivé účinky slunečního UV záření.

Obecně platí, že děti jsou venku často a tedy vystavují své oči UV záření stejně jako dospělí. Sluneční brýle mohou chránit jejich oči před škodlivými účinky slunce. Dětem, ale nestačí koupit brýle z drogerie. Kvalita slunečních brýlí je klíčovým faktorem pro ochranu dětských očí.
Je nezbytné, aby sluneční brýle měly správný UV filtr a chránily oči. Pro zdraví je tedy nejlepší investovat do kvalitních slunečních brýlí, které splňují bezpečnostní normy.

 

 

Doporučení pro výběr slunečních brýlí:

 

Kojenci: Používat stínící prostředky, jako je dětský klobouk, slunečník nebo stínítko na kočárku, aby jste kojence chránili před přímým slunečním světlem. 

 

Batolata (1–3 let): Batolata jsou velmi aktivní a hodně času traví venku. Obecně platí jako u kojenců zamezte jejich přímému pohledu do slunce a chraňte jejich oči i před silným odrazem slunečních paprsků. Při pobytu u moře můžete děti vybavit slunečními brýlemi s gumovým páskem kolem hlavy. Brýle dobře drží na hlavě a chrání oči dítěte.

 

Předškoláci a školáci (5–15 let): Pro starší děti jsou k dispozici různé styly slunečních brýlí, které jsou vhodné pro jejich věk a velikost obličeje. Kvalitní sluneční brýle s UV filtrem jsou ideální řešením pro tuto věkovou skupinu. 

 

Teenageři (od 12 let): Teenageři se už většinou řídí módou a pohodlím. Je důležité, aby si vybrali sluneční brýle, které se jim líbí a které budou nosit. Polarizační sluneční brýle mohou být vhodné pro sporty a aktivity na vodě.

happy_toddler_sitting_skateboard.jpg (JPG 1920x1079px )

girl_with_sunglasses_pink_skateboard.jpg (JPG 1618x1080px )

 

 

 

 

 

f7a8dfc6762bba3eec16b72126b1f41b_35883.png (PNG 750x512px )(Obruba NANO se slunečním klipem k dostání u nás v optice OOČI)

Co se týče dětí nosících dioptrické brýle, máte na výběr z několika možností:

 

Jednou z možností je pořídit brýle s dioptrickými samozabarvovacími čočkami. Tyto čočky se venku automaticky zatmaví, ale v místnosti zůstanou průhledné. Obecně doporučujeme takové brýle používat pouze v létě.

 

Další variantou je mít dva páry brýlí. Jedny s čirými dioptrickými čočkami a druhé sluneční s tmavými dioptrickými čočkami s UV filtrem.  Jedná se o skvělou volbu pro děti s tupozrakostí. U těchto dětí je nezbytné zachovat dioptrickou korekci, kterou jim předepsal lékař. 

 

Nejekonomičtější variantou jsou brýle se slunečními klipy, které lze připevnit na dioptrické brýle.

 

Nejste si jistí jakou z možností vybrat. Zastavte se k nám do optiky rádi Vám poradíme.

 

myopia555.jpg (JPG 1842x604px )

Hledat na webu