Dětské dioptrické brýle

 

Pro některé rodiče může být nepříjemné zjištění, že jejich dítě bude muset nosit dioptrické brýle, zatímco pro jiné je to naprosto běžná záležitost. Pokud patříte mezi ty, kteří to vnímají jako nepříjemnost, rádi bychom vás uklidnili. Dnes máte na výběr z širokého množství dětských dioptrických brýlí, a určitě najdeme takový model brýlí, který se líbí vašemu dítěti a který bude rádo nosit.

 

"MOTIVUJE DĚTI K NOŠENÍ BRÝLÍ UŽ PŘI JEJICH VÝBĚRU"

Při výběru je důležité, abyste nevyvolali u svého dítěte pocit, že nosit brýle je něco nestandartního nebo že mu nesluší. Dejte si pozor na to, jak o této situaci mluvíte před svým dítětem. Nedejte najevo zklamání a spíše ho povzbuzujte a motivujte k tomu, aby se těšilo na své nové dětské brýle. Například se ho můžete zeptat, kolik jeho kamarádů nosí brýle, případně mu je můžete sami vyjmenovat. I pro děti je to nová zkušenost, musí si zvyknout s brýlemi na nový vzhled, což může být občas složité i pro dospělé. Buďte proto oporou svému dítěti a spolupracujte se zkušeným optikem. 
como_elegir_gafas_nino_930x620.jpg (JPG 930x620px )

 

 
gafas_indestructibles_nanovista_930x620.jpg (JPG 930x620px )

JAK VYBRAT SPRÁVNÉ DĚTSKÉ BRÝLE?

 

Dětský zrak se neustále vyvíjí, a proto je klíčové, aby dítě nosilo předepsané brýle. Pouze tak můžeme zabránit nesprávnému (patologickému) vývoji zraku. Nenošení dioptrických brýlí v dětském věku může vést k trvalým a nevratným změnám v zraku (tupozrakost). Hlavním účelem dětských dioptrických brýlí je proto korekce zraku.

 

Brýle pro děti musí správně sedět, a proto je nezbytné vybrat model, který odpovídá anatomii dětské hlavy. Brýle nesmí být příliš velké ani malé. Optimálním řešením jsou lehké, stabilní, pružné a odolné dětské brýlové obroučky. Někdy je nejlepší nechat výběr na očních opticích.

V první fázi se snažíme na základě stanovených dioptrií a věku dítěte vybrat nejvhodnější brýlovou obrubu. Potom dáváme dětem na výběr z několika vhodných brýlových obrouček. Snažíme se, aby se dítě v brýlích cítilo dobře, vypadalo dobře a aby jim brýle skvěle seděly. Brýle musí splňovat technické požadavky pro korekci dioptrií a být v cenovém rozpětí, které si domluvíme s rodičem.

 

DĚTSKÉ BRÝLOVÉ OBRUBY

 

Dětské brýlové obruby mohou být vyrobeny buď z kovu nebo plastu, přičemž kovové obruby mohou být titanové, což je hypoalergenní materiál.

Dětské brýle lze tedy rozdělit do tří kategorií podle materiálu:

 

Plastové brýle

Bývají výraznější. Mají menší váhu, což zajišťuje pohodlí při nošení. Navíc umožňují lépe skrýt okraje zabroušených čoček.

 

Kovové brýle

Většinou bývají nenápadnější. U některých jedinců však mohou způsobit alergie při styku s kůží. Alternativou jsou titanové brýle.

 

Titanové brýle

Vzhledově podobné kovovým. Vyrobeny z antialergenního titanu, mají nízkou hmotnost a někdy jsou k dispozici ve formě Titan-flex, což je pružná a odolná varianta titanových brýlí.

 


(Brýle z OOČI musí děti bavit)

 

NA CO SI DÁT VELKÝ POZOR PŘI VÝBĚRU

 

Dětské dioptrické brýle by neměly být příliš malé. Děti se často snaží brýle "přehlížet, nadhlížet" a dívají se tedy přes horní, případně spodní okraje obrouček. Proto je důležité vybrat obroučky, které nejsou příliš úzké a umožňují dítěti pohodlné nošení.

Brýle by neměly dítěti způsobovat nepohodlí nebo tlačit. Při zkoušení by neměly výrazně sklouzávat. Brýle by neměly přijít do kontaktu s tvářemi a spánky. Jejich hmotnost by měla být hlavně nesená nosem a za ušima.

 

Hledat na webu