Blog

15.6.2024

V naší optice se každý den setkáváme s množstvím zákazníků, kteří za námi chodí s problémem pálení, bolesti očí. Za zmíněné problémy může v letních měsících často vysoká intenzita slunečního světla. Ostré, nestíněné světlo může být také spouštěčem migrén.

1.5.2024

Sportovní brýle jsou nedílnou součástí výbavy každého vášnivého sportovce. Bez ohledu na to, zda se věnujete cyklistice, běhu, lyžování nebo jiným sportům, kvalitní brýle mohou výrazně zlepšit vaše výkony a zároveň chránit vaše oči před škodlivými vnějšími vlivy. V tomto článku se zaměříme na jednu z nejuznávanějších značek sportovních brýlí.

7.4.2024

Hi-Vision Meiryo je prémiová povrchová úprava brýlových čoček od společnosti HOYA. Nabízí výjimečnou čirost, odolnost proti poškrábání a UV ochranu. Tato povrchová úprava je ideální pro ty, kteří hledají dlouhodobou kvalitu a ochranu pro své brýlové čočky. Hi-Vision Meiryo vyniká nižší odrazivostí a lepší odolností vůči poškrábání ve srovnání s konkurencí, zajišťuje snadné čištění a poskytuje 100% UV ochranu. 

15.3.2024

Ve velké a barevné Zátoce Dobrodružství žije parta 6 kamarádů, jakou jinde nenajdeš. Jsou to milí pejsci z Tlapkové patroly a jejich největší kamarád, chytrý chlapec Ryder. Každý den spolu prožívají úžasná dobrodružství a pomáhají všem, kteří potřebují jejich pomoc. Společně prožívají neuvěřitelná dobrodružství a ukazují, jak moc je důležité pomáhat druhým a mít se rádi. Příběh Tlapkové patroly je plný smíchu, lásky a lekce, že společně můžeme udělat cokoliv. Ať už je problém velký nebo malý, Tlapková patrola je vždy na cestě, aby den učinila lepším. Každý z nich má speciální vlastnost, která ho činí zajímavým a nepostradatelným pro jeho tým.

24.2.2024

  Brýle  od značky Silhouette jsou vysoce kvalitním doplňkem, který dokazuje, že dokonalé vidění a osobní styl mohou společně tvořit harmonický celek. Charakteristická nezaměnitelná lehkost a vynikající padnutí jsou znaky, které definují brýle Silhouette, určené jak pro muže, tak pro ženy. Tyto brýle umožňují uživatelům nejen vypadat skvěle, ale zároveň si užít pohodlné nošení.

13.1.2024

Při nošení brýlí mohou odrazy na čočkách bránit světlu, aby se dostalo do centra ostrého vidění v oku. Protože je světlo blokováno, snižuje se jasnost vidění.Ve společnosti Rodenstock ale vědí, že odrazy jsou jen jednou z mnoha překážek jasnějšího vidění. A díky multifunkční technologii LayR jsou Vaše biometrické inteligentní brýle navrženy tak, aby překonaly každou překážku, vrstvu po vrstvě. Nová technologie LayR využívá pokročilé antireflexní vrstvy, které zajišťují, aby světlo dopadalo do centra ostrého vidění. Viditelné odrazy na čočkách se snižují o 50 % a výrazně se zvyšuje jasnost vidění. Technologie LayR nabízí také průlomovou odolnost protipoškrábání díky trvanlivé tvrdé vrstvě, která chrání přední i zadní stranu povrchu. Revoluční vrstva X-tra Clean odpuzuje vodu, mastnotu a nečistoty. A aby byli oči chráněny, jsou čočky s technologií LayR vybaveny integrovanou ochranou vrstvou před UV zářením, která zabraňuje dopadu škodlivých UV paprsků do očí.

12.1.2024

Od nového roku se staráme o oči Ondrovi Cinkovi. Je nám ctí spolupracovat s tak skvělým českým sportovcem . Ondra je mistrem světa na horských kolech do 23 let, mistrem ČR, medajlistou na světových pohárech a má také bronz MS ELITE. Účastnil se také už 3 olympijských her, kdy u těch posledních jen smůla rozhodla o tom, že to necinklo. Ale to nevadí. Ondra jede stále dál a už letos má své oči pro Paříž. Ale není to jen o sportu... jeho zdravý životní styl, bojovnost, vytrvalost a houževnatost jsou hodnoty opravdových vzorů pro mladé. Jsme opravdu štastní, že tyto hodnoty můžeme podpořit, ať už prostřednictvím brýlí nebo jiných doplňků pro oči. A Ondrovi přejeme, ať ho jeho oči dovedou k tomu největšímu cíli. My pro ně uděláme maximum.

31.12.2023

Přejeme Vám úspěšný rok 2024 a slibujeme, že vám k novým cílům a přáním budeme pomáhat nejvíce jak můžeme.

22.12.2023

  Pro dětský domov v Kroměříži jsme vyrobili celkem 6 dioptrických brýlí v hodnotě 28 000Kč. Brýle jsme jim následně osobně v domově předali. Děti byly za naši pomoc opravdu vděčné. Nám osobně se líbila celá atmosféra, která v domově panuje. Ačkoliv děti zde nedostaly do vínku nejlepší start do života, ale na jejich úsměvech jim to moc nevzalo. Jsou to opravdoví bojovnící, kteří se umí porvat s osudem a to na nich obdivujeme. Jsme také rádi, že jsme mohli pomoc jejich očkám a oni je mohou využít ke vzdělávání a nebo jinému prospěchu. 

30.11.2023

    V dnešní době plné reklam, které jsou neustále před Vašima očima, už pro spoustu z nás není lehké vědět, co skutečně si přejeme a nebo co jen zůstalo v naší "zrakové paměti" a vyvolává pocit chtíče. Paradox toho je, že možná ty největší hodnoty máte už teď doma před očima a nemusíte chodit pozorovat výlohy obchoďáků, které se v podstatě předhání o Vaši pozornost a chtějí, ať nakoupíte právě u nich.

25.11.2023

  S titanem pracuje Blackfin již více než dvacet let a za tu dobu se naučili všechna tajemství jeho tvarování a dovednosti a techniky pro zlepšení všech jeho vlastností. Proto model Blackfin není jen brýlovou obrubou, ale mistrovským dílem techniky, technologie a designu.

16.11.2023

  Nastává nejkrásnější období v roce a tím jsou Vánoce. Možná si teď lámete hlavu nad vánočním dárkem pro své milované. My jsme se rozhodli tento problém vyřešit za Vás a připravili originální Vánoční poukazy v honotách 200, 1000, 2000, 5000Kč na dioptrické brýle a celý sortiment v optice OOČI. Z našeho pohledu není lepší dárek, než dát člověku jasný pohled na svět. V naší práci se každý den setkáváme se spousty "rozmazaných" lidských pohledů. Naštěstí si s nima v OOČI umíme poradit, ať už prostřednictvím brýlí, případně kontaktních čoček nebo dalších řešení.Není pro nás v podstatě krásnějšího pohledu než na zákazníka s novýmí brýlemi, který po jejich nasazení vidí svět mnohem jasněji a s úsměvem na tváři.A víte jaký pohled je ten nejlepší? No přeci ten se správnými dioptriemi. Zastavte se k nám pro poukaz na veškerý sortiment optiky OOČI a darujte ho pod stromeček jako symbol významu: "Svět je příjemný, když ho vidíte skvělý".

5.11.2023

Při řízení se naše oči musí neustále přizpůsobovat různým vzdálenostem: při pohledu na vozovku, navigaci, zpětná zrcátka a zase zpět. Design čoček Rodenstock Road byl vyvinut tak, aby splňoval právě tyto dynamické nároky na vidění. Široká zorná pole pro ostré

26.9.2023

S radostí oznamujeme, že jsme spustili nové webové stránky, které dostaly nový moderní design. Naším cílem bylo vytvořit přehlednější a uživatelsky příjemnější web, na kterém najdete všechny potřebné informace. Věříme, že se vám nový web bude líbit. Přejeme vám hezký denHledat na webu